Spot Train
Home
Spot Train
PNR
Trains/Seats
Route
Seats
Fare
Station
Refund
हिंदी
12875 NEELACHAL EXPRE Running status
Puri - PURI
Sakhi Gopal - SIL
Khurda Road Jn - KUR
Bhubaneswar - BBS
Cuttack - CTC
Jajpur Keonjhar Road - JJKR
Bhadrakh - BHC
Soro - SORO
Balasore - BLS
Jaleswar - JER
Hijli (Kharagpur) - HIJ
Jhargram - JGM
Ghatsila - GTS
Tatanagar Jn - TATA
Muri - MURI
Bokaro Stl City - BKSC
Chandrapura - CRP
Gomoh Jn - GMO
Parasnath - PNME
Koderma - KQR
Gaya Jn - GAYA
Rafiganj - RFJ
Anugrah Narayan Road - AUBR
Dehri On Son - DOS
Sasaram - SSM
Bhabua Road - BBU
Dd Upadhyaya Jn - DDU
Kashi - KEI
Varanasi Jn - BSB
Bhadohi - BOY
Ma Belhadevi Dp - MBDP
Amethi - AME
Gauriganj - GNG
Rae Bareli Jn - RBL
Lucknow - LKO
Unnao Jn - ON
Kanpur Central - CNB
Etawah - ETW
Firozabad - FZD
Tundla Jn - TDL
Hathras Jn - HRS
Aligarh Jn - ALJN
Ghaziabad - GZB
Anand Vihar Terminal - ANVT
18-May
19-May
20-May
Please wait getting latest running status
Arrival
Departure
11:00 am
Puri
11:19 am
11:21 am
Sakhi Gopal
11:45 am
11:50 am
Khurda Road Jn
12:15 pm
12:20 pm
Bhubaneswar
12:50 pm
12:55 pm
Cuttack
1:44 pm
1:46 pm
Jajpur Keonjhar Road
2:43 pm
2:45 pm
Bhadrakh
3:03 pm
3:05 pm
Soro
3:25 pm
3:30 pm
Balasore
(RL)
4:13 pm
4:15 pm
Jaleswar
5:10 pm
5:20 pm
Hijli (Kharagpur)
5:56 pm
5:57 pm
Jhargram
6:30 pm
6:32 pm
Ghatsila
7:22 pm
7:30 pm
Tatanagar Jn
(RL)
10:00 pm
10:02 pm
Muri
11:10 pm
11:20 pm
Bokaro Stl City
(RL)
11:55 pm
11:57 pm
Chandrapura
12:20 am
12:25 am
Gomoh Jn
12:37 am
12:39 am
Parasnath
1:24 am
1:27 am
Koderma
3:03 am
3:08 am
Gaya Jn
(RL)
3:34 am
3:36 am
Rafiganj
3:56 am
3:58 am
Anugrah Narayan Road
4:16 am
4:18 am
Dehri On Son
4:34 am
4:36 am
Sasaram
5:04 am
5:06 am
Bhabua Road
6:05 am
6:15 am
Dd Upadhyaya Jn
7:00 am
7:02 am
Kashi
7:20 am
7:30 am
Varanasi Jn
(RL)
8:08 am
8:10 am
Bhadohi
9:43 am
9:48 am
Ma Belhadevi Dp
10:20 am
10:22 am
Amethi
10:34 am
10:36 am
Gauriganj
11:15 am
11:20 am
Rae Bareli Jn
1:25 pm
1:35 pm
Lucknow
2:43 pm
2:45 pm
Unnao Jn
3:15 pm
3:20 pm
Kanpur Central
4:48 pm
4:50 pm
Etawah
5:35 pm
5:37 pm
Firozabad
6:10 pm
6:12 pm
Tundla Jn
6:43 pm
6:45 pm
Hathras Jn
7:08 pm
7:10 pm
Aligarh Jn
8:38 pm
8:40 pm
Ghaziabad
9:15 pm
Anand Vihar Terminal
Coach Composition (Historic data)
En
SLR
GN
S6
S5
S4
S3
S2
S1
PC
B7
A2
A1
B6
B5
B4
B3
B2
H1
B1
GN
GC